
Styreren som faglig leder: 8 ledergrep som virker!
Utviklingsarbeid i barnehager er ofte preget av gode intensjoner og inspirerende diskusjoner, men hvordan sikrer vi at disse faktisk fører til reell endring i praksis?

I et nytt webinar fra Udir møter du forskere og praktikere som reflekterer over hvordan man kan lykkes med profesjonelle læringsfellesskap.
I dette webinaret fra Utdanningsdirektoratet forklarer Hedvig Neerland Abrahamsen, førsteamanuensis ved UiO, hva profesjonelle læringsfellesskap er og betydningen av god ledelse av slike læringsfellesskap.
Du møter også rektor fra Åssiden videregående skole, Ann Mari Henriksen, og konstituert rektor Marius Indergård og avdelingsleder Aslak Skarderud fra Buvik skole, som deler erfaringer om hvordan de har ledet utviklingsarbeid på egen skole.
Professor ved UiO, Ann Elisabeth Gunnulfsen, avslutter webinaret med å snakke om hvordan man kan lykkes i dette arbeidet og viser til forskning fra blant annet evalueringen av Fagfornyelsen.