Tre nye lokallag i Agder
Kontaktpersoner for de nye lokallagene er Åshild Bøler (Det fylkeskommunale laget), Linda Hjørnevik (Agder Øst), nestleder i Skolelederforbundet Mona Søbyskogen, Trond Storaker (Lindesnes) og Anita Fredriksen (fylkesleder i Agder)

Tre nye lokallag i Agder

Denne uka var det medlemsmøte i Skolelederforbundet Agder, hvor medlemmene blant annet fikk presentert Skolelederforbundets rapport «Rektors handlingsrom: Er vi styrt eller støttet» ved to av forskerne fra Universitetet i Agder, Morten Øgård og Connie Bylund Salvesen.

Det var gode diskusjoner, innspill og refleksjoner da rapporten rapporten «Rektors handlingsrom: Er vi styrt eller støttet» ble presentert av professor Morten Øgård fra Universitetet i Agder.

På møtet hadde vi også gleden av å etablere tre nye lokallag i Agder: Lindesnes, Agder Øst og Agder fylkeskommune.

 

 

Relaterte artikler

Fremtidens fellesskole skaper vi i dag

Fredag 10.april ble det siste møtet i referansegruppen for Fellesskoleutvalget avholdt, og i dette siste møtet fikk vi gi tilbakemeldinger på et tekstutdrag fra den kommende NOU’en. Jeg vil beskrive dette innspillsarbeidet som lærerikt, inspirerende og svært utfordrende.

Nyheter
Viktigste Leder 2026-konferanse

Skole- og barnehageledere samlet til stor lederkonferanse

Ledere i barnehage og skole står i et økende krysspress. Forventningene er mange, og rollen krever både blikk utover mot samfunnet og innover i egen organisasjon. Det er et lagspill, der ledere, ansatte, skoleeiere og politikere må trekke i samme retning for å utvikle kvaliteten i barnehage og skole.

Nyheter

Rektor som løfter lokalsamfunnet: Janne Thon Rehn kåret til Viktigste-Leder 2026

Janne Thon Rehn mottok prisen Viktigste-Leder 2026 for arbeidet hun har gjort som rektor ved Vahl skole i Oslo. Prisen ble overrakt av statssekretær Sindre Lysø, under Skolelederforbundets konferanse, der over 200 ledere fra barnehage og skole var samlet.

Nyheter