Ny workshop i ESHA Leadership Series: Utvikling av en kultur for vedvarende profesjonell læring
Ill.foto: Istockphoto

Ny workshop i ESHA Leadership Series: Utvikling av en kultur for vedvarende profesjonell læring

Bli med på gratis virtuell workshop med Greg Hughes fra de Ferrers-trusten.

Som medlem av Skolelederforbundet har du mulighet til å delta på seks frittstående virtuelle workshops om skoleledelse. Webinarene er utviklet av Apple Professional Learning for ESHA (European School Heads Association). ESHA er en medlemsorganisasjon for nasjonale skolelederforbund i Europa.

Den femte workshopen i serien holdes den 16. mai, klokken 15.00 – 16.30. Tittelen på workshopen er Developing a Culture of Sustained Professional Learning. Kursleder er Greg Hughes fra de Ferrers-trusten, og forelesningen foregår på engelsk.

Relaterte artikler

Når barn bryter med kjønnsnormen

Barn som bryter med kjønnsnormen lærer tidlig å skamme seg for at de er den de er. Hvordan de blir møtt i barnehagen og på skolen har stor betydning for livskvaliteten.

Nyheter | Fagartikler

Styrker forebyggende tiltak for å slippe fysisk inngripen

Fra 1. august 2025 ga opplæringsloven ansatte i skolene utvidet rett til å gripe inn fysisk mot elever. Nå jobber enda flere skoler med forebyggende tiltak for å hindre at nettopp det skjer.

Nyheter | Fagartikler
Alf Aschim og Esther Laird Eriksen

Uenighetsfellesskap: Må vi egentlig være enige hele tiden?

Hvordan kan du bygge en kultur der ansatte tør å være uenige, uten at samarbeidet bryter sammen? Hvordan får du fram stemmene som sjelden blir hørt? Og hvilken rolle har skolelederen når ulike perspektiver skal bli til gode beslutninger?

Nyheter