Pause i forhandlingene om arbeidstidsavtale, fortsetter i januar

Partene i forhandlingene om SFS 2213, arbeidstid skole, er enige om å gjenoppta forhandlingene etter nyttår.

24. november var det oppstart av forhandling av særavtalen om arbeidstid skole, SFS 2213. Partene ble fredag 12. desember enige om å ta en pause, og fortsetter forhandlingene i januar.

Her er sak om Skolelederforbundets krav i forhandlingene.

Partene i arbeidstidsforhandlingene i skoleverket består i tillegg til Skolelederforbundet også av Utdanningsforbundet, Lektorlaget, Skolenes landsforbund og arbeidsgiverorganisasjonen KS.

 

Relaterte artikler

Janne Thon Rehn

Podkast: Fremtidens fellesskole – Hvilken rolle skal skolelederne spille?

Fellesskoleutvalget har levert sin utredning om hvordan den norske fellesskolen skal møte samfunnsutviklingen de neste 20 årene. Hva betyr anbefalingene for skoleledere? Hvordan kan vi skape rom for langsiktig utviklingsarbeid? Hva bør skoleledere bruke mer tid på, og hva bør vi gjøre mindre av? Og hvordan kan tillit, profesjonsfellesskap og tydelige prioriteringer bidra til en sterk fellesskole også i fremtiden?

Nyheter
Mona Søbyskogen

Fremtidens skole krever sterk ledelse

I dag mottok kunnskapsministeren NOU-en «Bærebjelken i fremtidens samfunn» fra Fellesskoleutvalget. Skolelederforbundet er glad for at våre eksperter tydelig løfter fram ledelse som en avgjørende forutsetning for å utvikle en sterk og inkluderende fellesskole.

Nyheter
Sunniva Evjen

Lesekrise eller leseboom?

Norske elevar har aldri vore dårlegare til å lese, men samtidig snakkar mange om ein leseboom inspirert av BookTok. Kan begge delar vere sant samtidig?

Nyheter