Podkast: Våre forskningsrapporter oppsummert – Veier til effektiv skoleledelse

I begynnelsen av desember lanserte vi boken «Veier til effektiv skoleledelse» i samarbeid med Universitetet i Agder og Fagbokforlaget.

Til stede på lanseringen var våre gamle venner Linda Hye og Morten Øgård, samt Mona Søbyskogen, Stig Johannessen og Vebjørn Gorseth fra Arbeiderpartiet. Funnene ble presentert og diskutert. Ukens episode er et opptak av lanseringen.

 

Relaterte artikler

Fremtidens fellesskole skaper vi i dag

Fredag 10.april ble det siste møtet i referansegruppen for Fellesskoleutvalget avholdt, og i dette siste møtet fikk vi gi tilbakemeldinger på et tekstutdrag fra den kommende NOU’en. Jeg vil beskrive dette innspillsarbeidet som lærerikt, inspirerende og svært utfordrende.

Nyheter
Viktigste Leder 2026-konferanse

Skole- og barnehageledere samlet til stor lederkonferanse

Ledere i barnehage og skole står i et økende krysspress. Forventningene er mange, og rollen krever både blikk utover mot samfunnet og innover i egen organisasjon. Det er et lagspill, der ledere, ansatte, skoleeiere og politikere må trekke i samme retning for å utvikle kvaliteten i barnehage og skole.

Nyheter

Rektor som løfter lokalsamfunnet: Janne Thon Rehn kåret til Viktigste-Leder 2026

Janne Thon Rehn mottok prisen Viktigste-Leder 2026 for arbeidet hun har gjort som rektor ved Vahl skole i Oslo. Prisen ble overrakt av statssekretær Sindre Lysø, under Skolelederforbundets konferanse, der over 200 ledere fra barnehage og skole var samlet.

Nyheter