Bli med på lansering av «Veier til effektiv skoleledelse»
Forskning viser at et godt læringsmiljø for lærere og elever, samt gode skoleresultater, henger tett sammen med god skoleledelse. Men hva innebærer dette, og hvordan kan man oppnå det?

📍 Youngs Oslo, Youngstorget 3, Oslo
🕑 8. desember, kl. 16:00 – 17:00
🛜 Følg lanseringen på Youtube
Sammen med Universitetet i Agder og Fagbokforlaget, lanserer vi boken «Veier til effektiv skoleledelse».
I boken undersøkes tiltak som kan styrke dette arbeidet, som samarbeid mellom skoler, ledergrupper internt og tydeliggjøring av ansvar og handlingsrom. Gjennom skolelederes egne erfaringer belyses hvilke strategier og rammevilkår som best har fremmet utvikling i møte med ulike oppgaver, situasjoner og lokale forhold.
Redaktørene Linda Hye og Morten Øgård fra Universitetet i Agder legger frem boken, med en påfølgende politisk samtale om boken.